,

Жіноча консультація: триместр другий

Скринінги та візит до генетичного центру. Аналізи на торч-інфекції в довжелезних чергах. Прогулянки по всіх можливих лікарях в поліклініці. Вранішні черги в лабораторію та голодні походи на роботу. Це справді можна назвати найбільш спокійними місяцями в жіночій консультації?

Жіноча консультація – довго та різноманітно
Другий триместр, можливо, найбільш вирізняється змінами в житті жінки. На його початку ще виглядаєш стрункою Дюймовочкою, а наприкінці вже вдягаєш улюблені штани для вагітних та широку туніку.  Роздумуєш, чи варто купувати куртку 2в1 чи 3в1 і просиш уступити місце в громадському транспорті. Милий круглий животик розповідає всім навколо про чарівний стан, а добрячі копняки зсередини нагадують про нього персонально майбутній мамі. А раптом вона забула?!

Походеньки в жіночу консультацію теж наповнені різноманіттям: від тестів на стресостійкість та адекватність (правда, не зовсім ясно чию) до специфічних нормативів з фізкультури. Пам’ятаєте чудовий перелік аналізів, який вам видали при взятті на облік? Фестиваль кабінетів лише починається. Якщо ви вже встигли побачити малесенькі ручки та ніжки на екрані узд-апарату та всім по 10му колу розповісти, які вони чудові та як гарно махають туди-сюди, то одним пунктом маєте менше. Під час другого візиту видадуть скерування на перший скринінг патологій і його обов’язково треба робити вже, бо терміни закінчуються. Звісно що в платній клініці, за конкретною адресою. Лікарям теж хочеться щось додатково заробляти і тут нічого дивного та особливого немає. Про аналіз трохи детальніше: 1) він досліджує лише три (!) патології, їх же існує суттєво більше; 2) в ньому теж бувають помилки; 3) його можна не робити. Якщо ви маєте твердий намір народжувати, щоб там не було, то скринінг вам взагалі до лампочки і зайва витрата грошей. Детально та професійно про це є в ЖЖ Наталії Лелюх. Але так, з цим можуть бути проблеми, бо всі відхилення від стандартної схеми прийому часто нервують лікарів, а за деякі з них вони ще й отримають «лагідні» слова від керівництва. Тому варто пам’ятати про пораду з попереднього триместру шукати лікаря, який відповідає вашим поглядам. Ще один лайфхак теж звідти: напишіть письмову відмову. Життя стане простіше для обох сторін.

Генетичний центр, куди скеровують практично всіх
Якщо ж щось не так, навіть однією цифрою, в результатах цього скринінгу (насправді не лише в ньому), то отримаєте скерування в генетичний центр на вул. Лисенка. Так, він один. Без різниці, що ви живете на протилежному кінці міста та ходите щоденно на роботу. По факту туди скеровують більшість вагітних жінок. «Ви не переживайте, це не сильно важливий показник,  та й другий скринінг результативніший (для чого ж здавати тоді перший?), але на всякий випадок сходіть до генетика». Чудова перспектива проведення часу.

Йдемо на Лисенка 31а, вхід до Охматдиту. Справа поліклініка, а зліва потрібний центр з…  Правильно, кілометровою чергою. Ви ж пам’ятаєте, що він один, а скеровують до

нього більшість жінок? Одна справа, коли приймають пари з реальними проблемами, а інша – для галочки. Прийом може тривати від 10 хвилин до 1,5 години. Я в свій час встигла зайняти чергу,  сходити в медінститут до стоматолога за печаткою та повернутися назад. Це тривав прийом двох людей. Мені після перегляду аналізів написали «загрозу» та «лікування» – свіже повітря,  помірні навантаження та багато відпочивати. Кхм…  Тоді такий аналіз та ліки можна призначати всім вагітним. Підозрюю, що просто так відпустити не могли. В генетичному центрі теж дуже «люблять» резус-мінус та не мають відповіді на питання, звідки взятися проблемам при першій вагітності. Зате активно радять сироватку на 28му тижні. Ще також настійливо рекомендують приходити на всі подальші узд лише до них, не залежно від результатів аналізів та реальної потреби. «Все одно краще до нас». Чим краще, пояснень не дуже дають. Моя звичка постійно давати прості запитання приносила цікаві результати :) Можна покивати головою та зі спокійною душею піти нарешті на таке корисне для вагітних свіже повітря.

Висновок: переважно все не страшно, але тратиться багато часу. Можна не ходити,  якщо таким є особистий вибір.
Ціни: безкоштовно чи «дякую» в будь-якому еквіваленті. Про це переважно повідомляють в черзі під дверима.

TORCH-інфекції
На цей аналіз теж скеровують переважно після другого візиту. Знаєте що? Державний центр діагностики теж єдиний на все місто – вулиця Короленка 4. Як у будь-якій лабораторії прийом аналізів зранку. Ось сюди варто приходити ДУЖЕ зранку, бо черг доведеться вистояти три. Якщо на 8му годину бути вже там, то застанете не надто багато людей перед собою. Пізніше – весь хол та сходи до виходу можуть бути зайняті людьми.

Черга 1. До кабінету реєстратури. Якщо ви у них вперше,  то заводять поліклінічну карточку з загальними даними. Якщо вдруге – її шукають та виписують скерування до лікаря.

Черга 2. До кабінету цього самого лікаря. Якщо він хороший спеціаліст, то доведеться зачекати довго,  якщо не дуже – то і людей не багато (в цей центр приходять ще за власною потребою та бажанням). Вас детально розпитають про можливі перенесені захворювання з їхньої спеціалізації, статеве життя,  кількість партнерів і т.д. Залежно від цього на скеруванні напишуть необхідні аналізи.

Черга 3. Фінальна. До лабораторії, де братимуть кров з вени. Теж дуже довго, бо часто один працюючий кабінет.

Після цього можна полегшено зітхнути та забрати результати через два тижні. Іноді буває, що зазначають повторне проходження аналізів. Тоді дубль 2 всіх кіл пекла всього вище описаного.

Висновки: запасайтесь часом, цукерками, книжкою та хорошим настроєм.
Ціни: безкоштовно або можуть попросити 2-5-10 грн на шприц та вату.

По сходах поліклініки або огляд вузькими спеціалістами

Ви вирішили, що вже все і можна щасливо насолоджуватися вагітністю? А про аркуш а4 з більшістю лікарів поліклініки вже, мабуть, забули. Вас чекає кардіограма, візит до терапевта для вагітних, невролог, хірург, окуліст та лор. Список і так достатньо довгий, але це ж ще й поліклініка,  тому тут черги. Всім на роботу, маленькі діти, дітки до року та літні люди, яких особливо багато в поліклініках.  Четвертий поверх, на другий в реєстратуру, щоб взяти талончик, потім знову на третій, щоб глянути, чи вже відкрито і нагадати, що стоїте в черзі. Ще часто лікарі бувають на курсах або у відпусках, тому надіятися на швидке проходження всіх спеціалістів варто мало, щоб не дуже розчаровуватися. У вагітної жінки має бути дуже багато часу, щоб витрачати його на візити до лікарів. Так, в цей чудовий період в організмі відбувається дуже багато змін і це колосальне навантаження, тому контроль необхідний. Та хотілося, щоб не виникало враження, що ти дуже хвора і всі лікарі активно жінку.

Відвідини гінеколога
У жіночій консультації якраз відбувається мало цікавого кожного візиту. Запитають про самопочуття, наявність скарг, можуть активно пропонувати різні вітаміни, які краще замінити на повноцінне та різноманітне харчування. До прикладу, для розвитку нервової системи та мозку, корисно їсти морепродукти та морську рибу. Щоб забезпечити себе йодом – звідти ж капусту. Влітку – фрукти.

Кожного разу жінці пропонують зважитися, поміряють тиск та температуру. Сантиметром обведуть живіт та поміряють висоту стояння дна матки. Раз на місяць-півтори скерують на загальний аналіз крові та сечі. В цій частині дійсно все тихо та спокійно, якщо аналізи в нормі та немає специфічних захворювань.

Аналізи та діагностика:
– TORCH-інфекції;
– перший та другий скринінги;
– консультація в генетичному центрі (можливо);
– вузькі спеціалісти;
– друге узд;
– друга здача аналізів на ВІЛ, сифіліс на наявність резус-антитіл;
– періодичні загальні аналізи крові та сечі.

Добре, якщо у жінки є час та настрій до відвідувань усіх зазначених кабінетів. Добре, якщо графік її роботи дозволяє такі регулярні бігання без постійного відпрошування до лікаря. Чудово жити біля Знесіння, щоб було близько до всіх державних центрів, а не їхати до них з протилежного кінця міста у вранішніх забитій маршрутці. Добре, якщо є можливість оминути черги та піти здавати аналізи у приватну клініку (все можна пройти в них). Що ж насправді добре для жінки? Не перейматися дурницями та насолоджуватися своїм станом.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *