,

Шкідливі поради по ГВ: відлучення та зеленка

Відлучення від грудей, як і загалом все грудне вигодовування, є однією з найбільш холіварних тем на просторах Інтернету. Ну не можуть жінки змиритися з тим, що хтось робить по-одному, а хтось по-іншому, вибір мами в нас взагалі мало поважається, оточуючі люди завжди краще знають що і як робити.
Мене завжди дивувало і продовжує дивувати, як в таку інформаційну епоху можна настільки ігнорувати доступ до будь-яких знань, але мами продовжують показувати що все можливо в цьому світі.
Я не буду зараз зосереджувати увагу на тому, що відлучати дитину найкраще тоді, коли вона сама до цього готова. Тоді відмова (чи плавна заміна) від годувань відбувається дуже повільно та природно для дитини та в якийсь момент приходить слово «Досить». Логічно, що для грудей та самопочуття мами це теж є нормально, бо не виникає проблем з купою молока, лактостазами та панічним «що робити?». Є ще інший варіант, коли мама ініціюєте процес (чим пізніше, тим краще, бо ВООЗ не на пустому місці придумав свої рекомендації) і це займає декілька місяців з великою кількістю терпіння, уваги та любові для дитини.
Але для чого йти довгим легким шляхом чи трохи коротшим, але теж спокійним? Треба придумати пригоди на пустому місці собі на п…пу, тобто на груди, і заодно організувати стрес дитині.
Почну з того, що відлучення від грудей не вирішує ніяких проблем взагалі. ЖОДНИХ. А от створити гору мінінгіту може завжди, тому якщо у вас є якісь сподівання, що дитина почне краще їсти (ну так, інстинкти виживання ніхто не відміняв), добре та міцно спати («ха-ха» три рази, особливо коли зуби лізуть) чи злізе з маминих рук (серйозно, в рік з хвостиком не висіти на мамі?) подумайте зайвий раз та краще зверніться за професійною консультацією, бо проблема переважно в зовсім іншому. Та якщо вас влаштовують плачі, істерики та колисання вночі по півгодини – воля ваша.
Мені важко сказати, який поганий спосіб відлучення є найпопулярнішим, але віддати бабусі, розмалювати та перев’язати груди, напитися таблеток явно перебувають в топі. Я чудово розумію, що мамина психіка іноді не витримує, але повторюся, що проблема завжди в іншому і треба включити голову, щоб подумати та докопатися до неї. Для чого ж в нас мозок?
Віддати бабусі і там дитина забуде за цицю та звикне засинати без неї. Не рахуючи того, що це відверте спихання проблеми на когось іншого, це також і колосальний стрес для дитини. Перші роки життя дитина прив’язана до мами і це є абсолютно нормально, бо забезпечує психічний розвиток та елементарне виховання. Груди (якщо дитина на ГВ) є не лише їжею, але й певним захистом та заспокоєнням для малечі (мені чесно надоїло повторювати цю фразу). А тепер уявіть собі ситуація, що і перший захист для дитини (маму), і другий (цицю) раптом забрали без жодних пояснень. І як на це реагувати? Коли в дорослої людини вибивають опору з-під ніг, вона отримує стрес, то чому ми думаємо, що в дитини є інакше? «Ай, поплаче та забуде, нічого не станеться». Серйозно?? На моє глибоке переконання, діти пам’ятають все, просто більшість інформації відходить в несвідому сферу і звідти в майбутньому чудово керує життям вже дорослої людини. Саме звідти можливі труднощі зі спілкуванням, соціалізацією, невпевненість та інша робота для психотерапевта.
Намастити груди полином/зеленкою/лимоном чи ще якоюсь гадістю. Наш тато збоку коментує, що для дитини в цьому віці груди можуть бути хоч фіолетові, вона все одно їх хоче. Чоловік чомусь це розуміє, але багато мам, на жаль, ні. Так, дитина прикладеться, скривиться і за декілька спроб їх таки може кинути, але механізм буде десь такий самий, як в попередньому абзаці, тільки за наявності мами. Ще варто додати, що ці мазюки можуть бути шкідливі для самої дитини.
Перев’язування. Воно займає почесне друге місце в моєму списку маразмів при відлучені, на пару зі звертаннями до «доброго» лактолога, який потім гарно груди розмасовував та рятував. По-перше, нема такої професії, нема! Консультант по ГВ є, лактолога немає – гляньте в каталог професій. По-друге, знаєте, класна робота: спочатку порадив перев’язати (а більшість з них так і робить), а потім рятував від лактостазів. Чудове заробляння грошей на пустому місці. Щоб уникнути гуль та проблем, згортання ГВ має бути поступовим, а не за тиждень зійти з шести денних та трьох нічних годувань до нуля. Так не може бути хеппі енду і в такій ситуації ніколи не буде.
Мій улюбений пункт – таблетки, «які прописав дуже хороший лікар, він розбирається». Мені дуже хочеться такого лікаря стукнути посібниками та міжнародними дослідженнями (нехай простять мене його колеги!) де чорним по білому написано про нульовий ефект. Трохи матчастини з хорошого допису Inna Stef «Звідки береться молоко? З мозку) Де розташовані допамінові рецептори, які контролюють виділення пролактину (гормону, який відповідає за вироблення молока та ріст молочної залози). Популярні препарати «Достінекс» чи «Бромокриптин» винайшли для лікування пухлин мозку, а саме гіпофіза. А скручування ГВ – це непряма ціль прийому таких препаратів.
Єдине – це термінове завершення грудного вигодовування ОДРАЗУ після пологів у випадку смерті дитини чи аборту, серйозних медпоказів чи небажання матері годувати дитину грудним молоком. Це ЕКСТРЕННІ випадки.
Чому одразу?
Ці препарати діють на рівень пролактину у крові. Вони знижують його. Проте тільки за умови, що він високий. А саме після пологів. Та за кілька тижнів рівень цього гормону знижується і поступово повертається у довагітну норму. І все. Таблетки малоефективні. Вони не діють на 100%. А от побічні наслідки дуже серйозні. Недарма ж «Бромокриптин» заборонили використовувати у деяких країнах через ризик інфаркту міокарда, судом чи припадків. Магія «чарівної пігулки» зникає.
… Побічні ефекти 14% жінок. Тобто у кожної 7ї! Сердечно-судинна система: безсимптомне зниження артеріального тиску протягом 3-4 днів після пологів…Нервова система: втрата свідомості, безсоння, депресія… Травна система: блювання, закреп, гастрит… Інше: кровотечі з носа, спазми пальців, судоми нижніх кінцівок…
Вчені відзначили зв’язок між прийомом каберголіна (активна речовина «Достінексу») та порушенням функцій печінки, дихальноб недостатністю, агресивністю, психотичними розладами…
Бонусом додам, що справитись із лактостазом чи маститом – також не профіль цих медикаментів. І якщо лікар призначає Вам їх, то впевніться у його компетентності та товариській позиції щодо грудного вигодовування.
Пригнічення лактації – це не метод лікування маститу/лактостазу. Застосування таких препаратів для завершення/пригнічення ГВ, зважаючи на їхню пряму та побічну дію, не є виправданим у жодному випадку. Повторю, це можна зробити природним, немедикаментозним, методом.Вибір за Вами.»
Як Вам такий опис? Мені дуже «подобається» і знущатися над собою таким чином я не готова категорично.
Мені є зрозумілі мотиви, коли мами не хочуть звертатися до консультантів, бо ті за годування до двох років та далі, а багато хто хоче згортатися в 1,5 чи навіть в 1 рік дитини. Зайдіть же тоді у Львівську групу підтримки ГВ чи на їхній сайт – там дуже багато корисної інформації по правильному завершенню ГВ, яка допоможе зробити все максимально легко та природно. Прочитайте та зробіть гарно.  Мами, будь ласка будьте мудрими!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *