Список цікавих порад про грудне вигодовування можна продовжувати вічно. Міфи про грудне вигодовування передаються у спадок з покоління у покоління, ретельно плекаються та підтримуються. Якби ж то тільки бабусями, проте доволі часто такі поради можна почути з вуст лікарів. Власне, частину написаних у статті пунктів молоді мами почули саме від них. Спробуй тут розібратися, якщо радить медичний працівник, який має бути компетентним. Сьогодні про важливе з гумором. Пам’ятайте одне – все нижче написане є дурницями, які можуть суттєво завадити грудному вигодовуванню.
ГВ ще не почалося, а поради вже є
Найтоповіша порада стосовно грудного вигодовування, яку чує більшість вагітних жінок, – протирати соски махровим/вафельним/грубим рушником. Щоб вони звикали до майбутньої роботи, бо інакше все жахливо болітиме, з’являться тріщини і все буде погано. Біль та тріщини виникають від неправильного прикладання, максимум, що у Вас може з’явитися в нормальних умовах – незвичність відчуттів. Можна робити більш просто і покласти в бюстгальтер жорстку тканину, результат обіцяють той самий. Тягніть-тягніть сильніше ті бідні груди, інакше дитина не зможе їх добре захопити *не повторювати в реальному житті*.
О, ще замість рушника пропонують доволі еротичний варіант – щоб чоловік руками розминав та протирав. Правда, іноді у вагітних жінок виникає така чутливість грудей, що хочеться добряче стукнути після кожного доторку. Можна було б заспокоїтися коньяком, яким теж радять протирати соски, але вагітним вживання алкоголю не є бажаним. Зате чоловік точно буде задоволений
Ааа, пробачте, забула. Вагітним не можна дивитися на маленьких кошенят та козенят (за різними версіями), бо не прибуде молоко. На всіх інших можна. Де, де тут зв’язок та здоровий глузд запитаєте ви? Народна творчість, вона така…
Ще дуже важливе – якщо у вас маленькі груди, то про грудне вигодовування можете забути, воно вам просто не світить. Куди ж там молоко поміститься? *сарказм*.
Дієта годуючої мами
Про строгу дієту годуючої мами торочать всі навколо – бабусі, сусіди, інші мами, деякі лікарі, неонатологи, педіатри. На консультантів з ГВ та доказових лікарів дивляться косим оком та проганяють мало не вилами, коли ті кажуть, що зв’язку між їжею та материнським молоком майже немає. Одразу коротка довідка: молоко виробляється з плазми крові, яка жодного стосунку не має до вмісту шлунку. Єдиний вплив можуть мати білки коров’ячого молока та ті продукти, які погано засвоюються організмом жінки. Наприклад, провокують алергії чи газоутворення.
Проте нашим мамам далі пропонують меню зі святої гречки, чудотворного печива «Марія», жирних горішків та халви. На думку народних медиків (а іноді, і «професійних») тільки таке харчування жінки в перші місяці після пологів врятує дитину від газиків та кольок. Насправді, перше виникає через дозрівання травної системи, а друге – нервової системи, тому жінка має добре харчуватися і бути спокійною. Тільки як це можливо, коли у вас далі пхають гречку, пісну курятину, забиту на молодий місяць, та сухарі? Тут почнеш вити і гавкати на всіх, щоб отримати нормальну їжу.
Халва та горішки – це такий собі топ, щоб молоко буде жирне. Інакше воно вийде дуже рідким та синім, де там дитині наїстися.
Щоб в мами було багато молока – потрібно пити багато молока. Логічно, правда? Тільки може ефективніше буде одразу траву їсти? Он як в корів все добре – по відру на день можна вдоїти. В крайньому випадку – лийте молоко у чай та побільше. Дуже ефективно. Сусідка сказала, аж до чотирьох місяців годувала.
Якщо дитини болить горло, то ви точно наїлися морозива і молоко стало холодне. Маля його напилося і – вуаля, хвороба забезпечена. Зайшли взимку з вулиці – чекайте. Ходіть в теплих шкарпетках. Щільний гольф та светр в + 20. Молоко ж холоне, ви не знали?
Ще один збірник порад
Якщо молоко погано прибуває, то ми не кличемо консультанта та не виправляємо проблеми, а просто сідаємо на порозі дому чи квартири і там їмо молочну кашу з баняка. Молоко на запах, мабуть, має звідкись прибігти. Щоб воно не втекло кудись назад, ніколи нікому нічого не позичайте, бо “віддасьте” молоко.
Засоби лікування від молочниці теж давно відомі. Є декілька варіантів, вибирайте на свій смак. Можна перед кожним годуванням мити груди з милом. Добре так, до скрипу. Щоб всі бактерії втекли і нічим дитинці не нашкодили. Також можна соски протирати водою з содою. Щоб 100% не було жодних проблем використовуйте зеленку. Потім одразу маля прикладайте, «користь» і мамі, і дитини. Уявили, так?
На смак молока впливають мамині сльози. Якщо їх збирається дуже багато, то воно стане несмачним і соленим. Тому плачте, гірко та багато. Можна при цьому дивитися на такий омріяний шматок шоколаду чи м’яса, легше вийде сльозу пустити.
Якщо хочете перевірити, чи молоко нормальне та підходить дитині, його можна занести в лабораторію, де зроблять фаховий висновок (насправді ні, бо склад грудного молока ПОСТІЙНО різний та адаптується під потреби дитини). Ще можна налити в баночку на ніч. Скисло – все пропало і дуже погано. До речі, таким же чином перевіряють його жирність. Якщо утворився грубий шар сметани, то молоко добре. Якщо ні – то воно «пусте» і дитина залишається голодна. Яка різниця, що набір ваги більше одного кілограма? Голодна!
Коли годуєте дитину, строго-настрого заборонено їсти чи пити, бо так ви забираєте в дитини сили. Мабуть, мами малюків, які в перші місяці буквально живуть на руках, мають харчуватися повітрям або одним яблучком в день. Тільки зеленим або жовтим, бо від червоних в дитини буде алергія. Якщо ж ви раптом зробили довгу перерву – півдня чи день – то молоко в грудях скисає і стає погане. Не знали? Наука теж цього не чула.
Наостанок залишу гарантований спосіб, щоб дитина була правшею. Потрібно всього лиш перший раз прикласти її до правої сторони грудей. Якщо прикладете до лівої, то так і стане лівшею. Правда, не зовсім зрозуміло, чим лівші такі «гірші» (нехай пробачать мене всі лівші світу. Мамо, не читай цього), але обов’язково прикладіть на «правильну» сторону.
Замість висновків
Після написання цієї статті мені почало здаватися, що періодично можна буде писати наступні – четверту частину, п’яту і так далі. Народна творчість настільки невичерпна і міфи про грудне вигодовування такі різні, що час від часу простори інтернету приноситимуть щось новеньке. Тільки дуже жаль, що багато з цього стверджують і лікарі, які б мали бути першою підтримкою для молодих мам. Тому на допомогу всім Львіська група підтримки ГВ, де багато фахових консультантів. Якщо вам мало гумору, то можна прочитати першу та другу частину міфів про ГВ. Там ви знайде слова про такі знайомі «вдягайся тепло – груди простудиш», знову про дієту та моє улюблене, що гуща з молока та кісточки з суниці забивають протоки в грудях