Міфи по ГВ: народна творчість
Про грудне вигодовування можна писати безкінечно, тому в блозі та на сайті є дуже багато інформації на цю тему. З однієї сторони ми маємо багато кваліфікованих консультантів та якісної допомоги, а з іншої – ще стільки застарілої інформації від близьких, знайомих та лікарів, що, не маючи достатніх знань, дуже легко загрузнути та втратити розуміння і віру. Вже колись було про часті помилки при ГВ та поширені міфи, а сьогодні про народну творчість, яка передається з покоління в покоління. Йдемо через гумор до знань.
Щось з молоком не так
«Та не парся так, всі ж все одно на штучне переходять» – дуже підтримуюче для мами, особливо в перші місяці.
Молоко синє/нежирне/пусте/в ньому нічого немає – знову ж таки, дивимось попередній пункт, для чого переживати? Жартую, звісно, це отакі поради чує майже кожна мама.
Грудьми годують тільки ті, хто не може купити собі суміш. Цікаво, як людство вижило до цього моменту? Каші теж не одразу придумали.
Давати дитині воду, бо ж молоко – це тільки їжа, а треба ще пити. Молоко приблизно на 80% складається з води, навіщо ще?
Потрібно зробити аналіз молока, бо може бути, що в ньому нічого немає або воно не підходить дитині. Покажіть хоч одну лабораторію, яка таке робить, а тоді радьте мамі.
Зцідити молоко в стакан і поставити на ніч на підвіконня, щоб визначити чи жирне молоко. Має утворитися сметана, скільки міліметрів тієї сметани стільки і жиру в молоці. Потрібно обов’язково це зроби, бо дитинка плаче певно через нежирне молоко і вона не може наїстися. Навіщо так складно, на стаканчику просто % жирності намалюється і заодно склад на листочку з міфічної лабораторії.
При тривалому ГВ молоко перетворюється в кефір. Ну ок, це теж корисно.
Спершу треба трохи зцідити, бо там холодне молоко, а потім дати дитині, вже тепленьке буде. Ага, інакше ангіна. А ви думали звідки вона береться в таких маленьких дітей?
Перед годуванням зціджувати молоко , бо воно в грудях застоюється і прокисає і потім в дитини животик болить/Молоко на жарі кисне (коровяче?)/Не бути на сонці, поки годуєш, щоб молоко не скисло. Ніколи не знала, що грудне молоко настільки вразливе. 21 ст за вікном, а радять зціджувати прокисле грудне молоко!
Молоко «на вимогу» не встигає перетравлюватись. Нехай краще дитина голодна посидить, поки мине три години.
Після сексу теж молоко гіркне. Цікаво, як живуть жінки, які годують до самовідлучення? Які ще вагітніють та потім годують тандемом. Певно силою запихають в дітей молоко «зі смаком крові». От як тут без сарказму?
Молоко пропадає від неймовірних причин
Молоко пропало. Нажаль, молоко «пропадає» від незнання. Так, під час сильного стресу виділення молока може призупинитися. Воно може повернутися, але над цим потрібно працювати. Якщо нічого не робити, щоб повернулося, то воно й не повернеться. Але це реально зробити, якщо в мами є бажання та підтримка
Не виливати молоко тваринам, бо пропаде. Ммм, мені не вистачає фантазії, щоб придумати пояснення.
Потрібно зціджувати після кожного годування, інакше молоко перегорить. Давайте виберемо лактостаз через гіперлактацію, щоб життя стало в рази веселішим.
Не можна мамі на лижі/весілля/сауну/ополонку, інакше дитина відмовиться від грудей, молоко пропаде. Взагалі в хаті сидіти та нікуди не ходити, мамі ж в декреті нічого не можна, тільки домашня господарка, тільки харкор.
Взагалі «пропало молоко» дуже зручна відмазка, якщо мама перестає годувати. Мені набагато більше подобається щира фраза, що жінці надоїло і вона вибрала інший варіант.
Причини відлучення бувають ще фантастичніші
Потрібно відлучати дитину через початок місячних, бо молоко тепер гірке. Ще в кращому варіанті – має смак крові. Діти, мабуть, самі скаржилися, особливо в 4 місяці, якщо в мами рано відновився цикл.
Не можна відлучати весною, в літку, коли дерева цвітуть, не цвітуть. Логічні пояснення? Ні, не чули.
Щоб легко відлучити від грудей,відлучати того числа коли народилась дитина. А ще якщо додати пункт «Щоб відівчити від ГВ треба через поріг погодувати», то ефект буде 100%. В коментарях ще радили вікно додати до цього списку, то дитина навіть плакати не буде. Перевірено всіма бабками з сусіднього під’їзду.
Не можна відлучати дітей від грудей в піст, бо в дитини буде голодне життя і то кожен раз розказували коли і який піст. Скажіть чесно, що хочете, щоб мама постила (хоч це і не є добре), так хоч якийсь зміст буде.
Якщо відлучити,а потім знову дати груди (чи зробити перерву на 2-3 дні),то дитина стане відьмою/її будуть постійно врікати/вона врікатиме. Є ще варіант «Якщо дитина їла молоко кількох мам». Ну що тут казати про здоровий глузд? Різні бувають в житті ситуації: після народження мама чи маля в лікарні, потім мамі потрібно декілька днів вживати несумісні ліки, але ж явно «краще» суміш, ніж донорське молоко.
Дієта мами – це дуже страшна штука
Треба пити молоко коров’яче, щоб добре своє прибувало. Що одне до другого має, не зовсім зрозуміло, а от бурхлива реакція на молоко в раціоні мами дуже навіть може бути.
Мамі можна їсти тільки печиво «Марія» та пити воду. Яка мила дієта. Цікаво, за скільки часу мама стане зла від такого харчування та впаде від виснаження? Це вам не тільки варене м’ясо, каші, картопля та легкі супчики, тут дійсно можуть волосся та зуби повипадати.
Пити пиво зі сметаною, щоб добре молоко прибувало. Пити вино, щоб дитина звикала. Брр… Уявляю, собі це в перші місяці. А від згущика з солодким чаєм чудово росте хіба попа та боки, а не молоко прибуває.
Годуючій мамі не можна їсти суниці, бо кісточки з ягідок забивають молочні протоки. Це однозначно був мій фаворит, поки не прочитала наступне: «Не можна пити заварну каву, бо гуща осідає на протоки, забиває їх, це є причиною лактостазу». Все б не було так гірко, якби це не звучало з вуст лікаря. Скільки ж спеціалістів говорять дурниці про ГВ, а мами вірять, бо чому б і ні.
Поради фантастичні та діаметрально протилежні, замість строгої дієти можете почитати про наш досвід, колись про це писала.
Тіло мами та груди
Є жінки молочні і немолочні. Як корови. Тобто хтось супер-корівка, бо дитина добре набирає вагу, а хтось так собі. Добре, що в людей все простіше в тому питанні.
Груди не підходять для годування, потрібно дати суміш та пляшечку. Це в пологовому будинку, який має дбати про ГВ. До речі, пояснень, що ж не так з грудьми, не було. Ще сюди ж про відсутній (насправді втягнутий) сосок чи недорозвинені молочні залози. І мова не про якусь особливу патологію, просто так сказалося добрим людям.
При застуді мами годувати не можна. Треба зцідити, закип’ятити і дати з пляшечки.
Ага, і додати сиропу від кашлю. Він значно «корисніший» за антитіла, які виробляються в молоці, коли мама хвора.
Де ж то молоко береться і яка з нього користь, якщо мама і 50 кг не має, дитині потрібен жир, щоб наїстися.
Малі груди, там нема де молоку взятися. Великі груди, в них купа сала, де ж молоко поміститься. Цікаво, чи є ідеальна тілобудова для годування грудьми? Худі не підходять повні теж, різний розмір бюсту теж ніяк не вгодить.
Носити шкарпетки весь час, що ноги у теплі були. Інакше у дитини газики будуть. Саме через те, що мама забула шкарпетки вдягнути при + 30, а не через з’їдену капусту чи горох.
Треба після 3-х місяців груди перев’язати, щоб красиві були. Без коментарів, груди з гулями та проблемами значно «красивіші».
Що робити з грудьми
Дитина має їсти в конкретній позі, мама має сидіти тільки так-то. Це часто досвід свекрух таке говорить і неважливо, наскільки успішним в них було годування.
Якщо жінка нічого не може зцідити, значить молока немає. Як мама, в якої груди тріщали перші місяці, а син набирав більше кілограма за місяць, скажу, що цідити не вмію досі. В ліпші часи могла грамів 20 накрапати. Немає кращого молоковідсмоктувача, як дитина.
Кутати груди,а то продує. В спеку, вдома при +30 носити гольфи, светри та безрукавки. Лактостаз має дещо інше походження, а перепад температур бути дуже сильним, щоб таким чином заробити проблеми. Та, на жаль, про таке часто говорять навіть педіатри. З іншого боку, нехай це буде найстрашніша їхня помилка щодо грудного вигодовування.
Мазати соски зеленкою, щоб не пекли при годуванні/Протирати груди содою. А про шкоду дитині чули? Ну як може бути весь ротик новонародженого мальопства в зеленці? Болить при неправильному прикладанні, а тріщини лікувати добре всім відомим пуреланом.
Не можна стригти волосся, бо молоко пропаде. Дуже багато мам навпаки стрижуться, бо волосся випадає. В такому випадку всі б поголовно були на ШВ, але ж треба щось цікаве для мами придумати.
На вимогу не годувати, бо шлунок дитини має відпочивати, годувати раз в 3 години по 15 хв, решту зцідити, якщо дитина не наїлася догодувати сумішшю. І це рекомендація лікаря та ще й не одного. Добре, що мами вже навчилися фільтрувати. Дуже жаль діток, які голодні чекають, поки ж то дадуть їсти.
Годувати можна тільки хлопчиків, щоб змалечку звикали до циці/Не можна годувати хлопчиків, бо будуть проблеми потім. Люди просто жорстокі.
Чи можна освятити груди,щоб молоко було посвячене. Без коментарів, в кожного свої переконання і релігійні теж.
Тривалість ГВ приносить дуже цікаві результати
Коли дитина їсть груди після року, то вона стає залежна, як наркоман, а в молоці користі немає. Скажу більше, мама ж теж дуже залежна, бо ніяк не може відлучити. А ви не знали?
Якщо годувати хлопчика після року, то виросте збоченцем/маніяком/геєм/любитиме старших жінок. А дівчатка довго сидять в дівах. Мені дійсно цікаво, чому так бояться тривалого годування? Ну годує собі мама тихенько, нікому не заважає. Яка різниця? Але ж ні, нам обов’язково треба повиховувати інших.
В дитини будуть дуже криві ноги, якщо довго годувати грудьми. А ще вона не буде говорити довго, нічого не їстиме, виросте маленька, худа, тупіє… В кого ще які варіанти?
Після року з грудей тече вода. Завжди запитую, де та чарівна фея, яка робить чарівні перетворення та забирає всі корисні речовини.
Реалії зараз такі собі
Добре, що зараз інформація є доступна і багато мам такі знають правильну інформацію. Якщо взяти 10-20-30 років назад чи просто згадати, як годували наші батьки. Якщо був позитивний досвід бабусь (це вже далеко не у всіх), то ще можна було хоч трішки справитися та погодувати. Ще згадаймо, що в СРСР не можна було сказати педіатру, що він не правий, а про хороші дослідження ніхто не знав, та й яка різниця? Тому справлялися, як могли і добре, якщо мама хоч до року догодувала.
З іншого боку дуже сумно, що так багато молодих мам сприймають неправильну інформацію за чисту монету, адже вони багато що чують від лікарів. Якщо ми звертаємось до будь-якого спеціаліста, то розраховуємо на кваліфіковану допомогу і це нормально.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!