,

Як заморозити овочі та фрукти на зиму?

З початком кожного літа від мам лунають однакові запитання про прикорм – що, як і коли заморожувати. Всі знають про кабачок, цвітну капусту та гарбуз, але для раціону дитини цього явно мало. Далеко не всі мами в захопленні від магазинних пюре, але й купувати посеред зими несезонні овочі теж неготові. Ця стаття буде корисна не тільки для прихильників педіатричного прикорму, бо заморозки – це зручно і корисно для всієї сім’ї. Овочі, ягоди, зеленина можуть смакувати цілорічно, якщо їх завчасно заготувати. Для маминого тайм-менеджменту це взагалі безцінна річ, бо економить час та сили в рази.

 Що смачного приносить весна?

Ягоди люблять всі

Наприкінці травня починає з’являтись домашній шпинат. Він просто незамінний, коли потрібно піднімати собі чи дитині гемоглобін. Завжди краще звичайні продукти, ніж медикаменти. Загалом, він може використовуватись до великої кількості страв. Що мама придумає, те і буде) Промиваєте куплений шпинат, висушуєте на чистому рушникові і складаєте в пакет чи контейнер. Все, можна класти на зберігання.

Суниця. Смакота і для малюків, і для дорослих. Особливо, справжня лісова. Однієї-двох літрових банок вистачить до наступного сезону. Якщо ягоди чисті (наприклад, самі збирали), то їх можна не промивати. Якщо ж ви вирішили це зробити, то акуратно розкладіть на то й же рушник та добре висушіть. Зручно зберігати в невеликих порційних контейнерах по 50-100 грам.

Взагалі кінець весни такий, що може вже з’являтись багато фруктів, тому завжди варто мати на увазі запланований список. Іноді буває так, що проходить тиждень-другий і ягоди зникають, а ціни різко зростають. Кожного року таке трапляється з чимось запланованим і в результаті доводиться докуповувати вже в холодний сезон.

Літнє асорті – фрукти та ще раз фрукти

Коли приходить літо, треба тільки встигати складати в морозильну камеру все смачне та корисне, що пропонує цей сезон. Коштує це теж немало, а ягоди часто люблять з’являтись всі разом та бути недовго. Цього року на ринку можна зустріти абсолютно всі ягоди – починаючи від суниці та закінчуючи чорницею. Ще тільки ожини бракує до повного комплекту. Тому вартує пошвидше купувати всі ягоди та акуратно складати в контейнери.

Полуницю та малину найзручніше блендерувати та розливати в порційні контейнери різного об’єму. Зберігання ягід займає дуже багато місця, хоча вони дуже гарно виглядають для декорування. Можна за бажанням додавати невелику кількість цукру. Для дітей і педагогічного прикорму зручно брати маленькі пластикові баночки, а для дорослих можна використати будь-яку зручну форму. Зварити компот, додати до морозива чи десерту – варіантів дуже і дуже багато і всі вони точно смачні :)

Можна складати в зіп-пакети

Черешню, вишню, смородину, чорницю краще зберігати цілими, з них потім зручно варити компоти чи давати дитині пробувати по декілька ягідок. Хоча це вже питання звички та смаку, багато хто любить зробити пюре і теж його розкласти по контейнерах. У будь-якому випадку схема приготування та сама – помити, просушити і далі на зберігання. Сюди ж до компанії ще можна додати виноград, з випробуваного найкраще підходить киш-миш. Смачного!

А ось порічки, аґрус чи ожину все-таки краще поскладати цілими ягідками. Їх не дуже зручно блендерувати, а для пробування чи декору саме те, що треба. З іншого боку, ж не все перетворювати в пюре, правда? Дітям треба пробувати різну їжу, це набагато корисніше.

Ще наприкінці сезону з’являються абрикоси та персики. Варіантів зберігання традиційно два – пюре або цілими шматками.

Літні овочі для заморозки

Або зберігати у контейнері

Ось тут мова про такі традиційні та улюблені всіма мамами кабачок, цвітну капусту та броколі. Помийте їх, поріжте на шматки або розберіть на дрібні суцвіття. Ці овочі люблять крок з гарячою водою, так вони краще зберігаються та не втрачають колір. Занурюйте в окріп невеликі порції на 1-2 хвилини та просушуйте на рушникові. Ще іноді радять викласти на проварені овочі на лід, але особливої різниці в зберіганні не помітила. Кому потрібна зайва робота? Також варто не забути про гарбуз, але з ним все простіше – всього лиш порізати шматками та покласти в пакет.

Кому як смакує, а в нас вдома полюбляють овочеві зупки. Тому шпарагівка, квасоля та молодий горошок є обов’язковими в списку заморозок на зиму. Першу варто злегка обварити, а наступні пункти можна одразу відправляти на зберігання.

 Осінь – корисні овочі для дітей та дорослих

Суповий набір теж чудова ідея

Восени ще можна встигнути докинути смачних овочів. Для дітей? За бажанням, а для дорослих точно. Помідори останні декілька сезонів є моїм улюбленим хітом. Якщо їх зблендерувати, додати спецій за смаком та розлити по контейнерах, то взимку можна наготувати безліч смачних страв. Свіжа зупка, паста до макаронів чи лазаньї, заправка до овочевого рагу чи соус для піци. Для особливих любителів можна виділити цілий ящик і він навряд чи залишиться повним до весни. Вже надто смачно виходить.

Перець потрібно ошпарити, висушити і поскладати один в один. Займає дуже багато місця, але взимку особливо смачно. Подрібнена зеленина, корінь петрушки та морква є незамінними при приготуванні зупки чи рагу. Чому морква, якщо вона і так добре зберігається? Бо це дуже зручно. Декілька кілограм пошинкованих різними способами дуже економлять час на кухні. Просто дістати з камери та додати до страви.

Любителі збирання грибів завжди можуть покласти декілька пакетів в морозильну камеру. Для дітей не підійде, а ось дорослі страви стануть ще смачнішими.

Як та в чому зберігати заготовки?

Як вже було написано вище, варіантів зберігання є два – пюре та шматками. Блендеровані ягоди зручно розливати по невеликих контейнерах, але спочатку варто подумати, який розмір буде найзручнішим. Найкраще робити так, щоб діставати одну порцію на страву. Є ще такий цікавий лайфхак, якщо немає багато форм для зберігання: заморожувати, а потім діставати і складати брикети просто так (або в пакет).

Гарна альтернатива всім консерваціям

Відповіді на питання скільки і чого складати в морозильну камеру тут, як бачите, немає. В статті зібрані більшість можливих варіантів для зберігання, але об’єми є відносними і різними для кожної сім’ї. Спробуйте спрогнозувати або зробіть експеримент на один сезон, щоб зрозуміти саме свої потреби.

На перший погляд може видаватися, що це фінансово дуже затратно та й часу займає дуже багато. Але консервації, до яких ми звикли, теж потребують достатньо грошей та зусиль. Ми просто звикли до чогось одного, але заморожувати все-таки швидше і точно корисніше. А якщо ви готуєте саме для дитячого прикорму, то тут варіант лише один – морозильна камера. Смачної всім зими!

 

Фото з мережі Інтернет

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *